Prelegenci edycji kwietniowej – 24 kwiecień

Agata Szczecińska

Agata Szczecińska

prelegent

Z branżą usług HR związana jest od 2011 roku, będąc przez niemal cały czas związana z segmentem klientów OnSite. Do Manpower dołączyła 3,5 roku temu z sukcesami spełniając się w zadaniach operacyjnych, prowadzeniu projektów usprawniających funkcjonowanie organizacji, ale również zarządzaniu współpracą z największymi Klientami Manpower. Pomimo licznych zadań Agata znajduje czas na wyciąganie ludzi z domów i organizację wypraw. W czasie wolnym oddaje się turystyce górskiej, jodze, spływom kajakowym i wspinaczce skałkowej. Dystans do wyzwań dnia codziennego zyskuje dzięki dobrej książce, muzyce jazzowej a ostatnio nawet medytacji. Jak sama mówi o sobie jest „szczęśliwym człowiekiem, z maleńkim ADHD, który czerpie przyjemność nawet z kilkugodzinnego obcowania z naturą i który odnajduję się w tym, co robi i czuje prawdziwą pasję do tego, czym się zajmuje”.

Tomasz Rożek

Tomasz Rożek

prelegent

Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych Naukowi.pl i pomysłodawcą oraz współzałożycielem stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa. W radiu eM prowadzi autorski program Labirynty wiedzy; w Programie 3 Polskiego Radia, podczas porannej audycji, odpowiada na „Pytania z kosmosu” zadane przez słuchaczy „Trójki”; przybliża również naukę w sobotnim programie Dzień Dobry TVN.

Współpracował z dziennikami, tygodnikami i miesięcznikami ogólnopolskimi: „Gość Niedzielny”, „Wiedza i Życie”, „National Geographic”, „Wprost”, „Przekrój”, „Gazeta Wyborcza”, „Życie”, „Dziennik Zachodni”, „Rzeczpospolita”.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz serwis „Nauka w Polsce” Polskiej Agencji Prasowej uhonorowało Rożka w 2008 tytułem Popularyzatora nauki. W 2009 samorządy studenckie śląskich uczelni nagrodziły go Laurem Studenckim za działalność popularyzującą naukę.

W lutym 2011 roku wydał książkę „Nauka − po prostu. Wywiady z wybitnymi”, która została uznana za najlepszą książkę popularnonaukową sezonu 2010/2011. „Nauka − po prostu” to zbiór wywiadów z uznanymi polskimi naukowcami, reprezentującymi różne dziedziny nauki: nanotechnologię, cybernetykę i robotykę, fizykę cząstek, badania mózgu, internet i jego rolę komunikacyjną, klimat i modyfikacje pogody oraz genetykę człowieka.

Jest szefem działu „Nauka i gospodarka” w tygodniku „Gość Niedzielny”. Od marca 2016 do grudnia 2018 prowadził program Sonda 2, nową wersję programu Sonda. Początkowo audycja emitowana była w TVP2, ale z czasem została przeniesiona do TVP1.


Prelegenci edycji kwietniowej – 12 kwiecień

Dariusz Halczok

Dariusz Halczok

prelegent

Finansista, inwestor, trener biznesu i mecenas
sztuki.Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego oraz Wyższej SzkołyBankowości i Finansów w Katowicach. Uczestnik licznych kursówz zakresu ekonomii i finansów i przywództwa m.in. Akademii Strategicznego Przywództwa.
Aktywny zawodowo od 16 roku życia. W wieku 26 lat został
jednym z najmłodszych dyrektorów krajowych OVB Holding A.G.w Europie. Obecnie aktywnie wspiera kilkuset współpracowników oraz kilkadziesiąt tysięcy Klientów w realizacji celów finansowych i zapewnienia bezpieczeństwa finansowego ich rodzin. 

Gabriela Pudlo-Chojnacka

Gabriela Pudlo-Chojnacka

prelegent

Prezes POCH Sp. z o.o. w Zabrzu, nominowana za skuteczne kierowane jedną z największych zabrzańskich firm – przedsiębiorstwem POCH, które obchodzi 25-lecie. Jest jej prezesem, a także posiada II stopień dyrektora górniczego. Jest również prezesem Zabrzańskiej Izby Przemysłowo-Handlowej
Zabrzańskiej Izby Przemysłowo-Handlowej i przewodniczącą Rady Nadzorczej Zakładu Górniczego „Siltech”. Wspiera działalność organizacji działających w Zabrzu i na terenie Śląska, miedzy innymi Dress for Success Poland.

Szymon Ratka

Szymon Ratka

prelegent

3*P, czyli Pasja, Pomysł, Przedsiębiorczość. Takie słowa najprościej opisują moją rozpoczynającą się przygodę z własnym biznesem i planuję by nadal się tego trzymać. Automatyk z wykształcenia, Pasjonat z zawodu!
Właściciel firmy Qualitees & Qualigeeks

Prelegenci edycji listopadowej- 16 listopad

Maciej Kozubik

Maciej Kozubik

prelegent

Specjalizuje się w procesach szkoleniowo-edukacyjnych z obszaru sprzedaży, w szczególności obsłudze klienta, negocjacjach handlowych, poszukiwaniu klienta oraz technikach sprzedaży.

Natasza Dereń-Halczok

Natasza Dereń-Halczok

prelegent

Ekonomistka, Przedsiębiorca, Doradca, Dyrektor Regionalny w OVB Allfinanz, Trener, Mentor, Pisarka/ Zdobywca 3 miejsce w sprzedaży w Europie. Współzałożyciel i Członek Honorowy „Stowarzyszenia Klientów Finance Club”, Autorka książki „Przygody Wielkiego Różowego Hipcia” wspierającej rodziców, opiekunów i dzieci w wychowaniu do wartości i w rozmowach o trudnych emocjach i nietypowych sytuacjach. Posiada tytuł „Kobiety Charyzmatycznej 2017” w kategorii kobieta przedsiębiorcza oraz społeczna. 

Anna Meres

Anna Meres

prelegent

Redaktor naczelna portalu OMatko magazyn świadomych rodziców!
Współorganizatorka pierwszego w Polsce Festiwalu Świadomych Rodziców w Katowicach.

Prelegenci edycji wrześniowej – 14 wrzesień

Tomasz Brzoza

Tomasz Brzoza

prelegent

Dziennikarz Dzień Dobry TVN
Współpracuje z Olivierem Janiakiem przy programie „Co za tydzień” oraz jest odpowiedzialny za program „Fabuluuz” dla TVN Fabuły.
Joanna Pauly

Joanna Pauly

prelegent

Prezes Eksperci w dotacjach Eksperci w dotacjach /APAULY.pl/, dyrektor generalna Szkoła Project Managerów – Szkoła.PM. Ekspert w zakresie zarządzania projektami.

Jacek Beltrani

Jacek Beltrani

prelegent

Radca prawny, obsługujący spółkę będącą liderem w sektorze energetycznym. Członek Rady nadzorczej spółki akcyjnej działającej w branży medycznej

Prelegenci edycji marcowej – 8 marzec

Karol Pichura

Karol Pichura

prelegent

Przedsiębiorca, ratownik-instruktor pierwszej pomocy, założyciel oraz właściciel firmy medycznej Pich-Med, twórca wielu innowacyjnych usług szkoleniowych, do których można zaliczyć Akademię Młodego Ratownika, gdzie dzieci poprzez zabawę uczą się podstaw pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa.

Grzegorz Jaworski

Grzegorz Jaworski

prelegent

Przedsiębiorca branży eventowej i twórca innowacyjnych rozwiązań logistyczno-marketingowych, doradca, organizator i DJ. Projektant wydarzeń i brandów eventowych m.in „Reggaeton vs Dancehall” , „Beach Party”, „Miasto Tańczy”. Wyznaje jedną zasadę podczas tworzenia koncepcji – minimalizacja nakładów finansowych przy maksymalizacji zysków, czego dowodem są projekty, w których stosunek wkładu do zwrotu był 1 do 100.
Szkoli event maganerów oraz współpracuje z markami taneczno-muzycznymi i przedstawicielami tych branż.
Jest współfundatorem Fundacji Rozwoju Muzyki i Tańca.

Eva Marina Kovacs

Eva Marina Kovacs

prelegent

Absolwentka zarządzania finansami oraz marketingu na Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, Public Relations w Wyższej Szkole Europejska im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie, a także organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej na WRiTV Uniwersytetu Śląskiego.
Właścicielka agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej, public relations oraz organizacji eventów.
Ukończyła wiele branżowych kursów w tym Akademię Trenerów Sprzedaży.
Założycielka Fame Group, autorka projektu biznesowo-mentoringowego „JEJ WYSOKOŚĆ KOMUNIKACJA” oraz pomysłodawczyni #TAGMAGAZINE oraz #TAG TV mającego na celu promocję lokalnych marek.
Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Śląskiego Towarzystwa Marketingowego, oraz Stowarzyszenia Branży Eventowej. Przewodnicząca Stowarzyszenia FAME wspierającego działania marketingowe lokalnych firm oraz instytucji. Propagującego biznes oparty na relacjach i pasji poprzez organizację spotkań mających na celu łączyć, inspirować oraz rozwijać lokalną społeczność.

Prelegenci edycji kwietniowej – 27 kwiecień

Bożena Danuta Kultys

Bożena Danuta Kultys

prelegent

Specjalista sprzedaży. Autorka książki „Stop oszustom!”

Wojciech Gawlik

Wojciech Gawlik

prelegent

Ekspert od kreatywności, prezes fundacji Edu Klaster.

Prelegenci edycji marcowej – 9 MARZEC

Aleksandra Brzoza

Aleksandra Brzoza

prelegent

Ekspert CSR w Mostostal Zabrze S.A.

Sebastian Dziębowski

Sebastian Dziębowski

prelegent

Prezes zarządu Fundacji Fundacja Dobrzy Ludzie , muzyk hip-hop, autor płyty mixtape oraz autor dwóch płyt solowych „Przemiana” oraz „Stawiam Na Swoich”. Terapeuta uzależnień w trakcie certyfikacji. Realizator wielu programów na rzecz dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych marginalizacją. Streetworker, laureat nagrody Kropla Tęczy, prowadzący warsztaty muzyczne, prowadzący grupy wsparcia i zajęcia mikro edukacji zakresu uzależnień w Zakładach Karnych, asystent osób opuszczających zakłady karny w ośrodku readaptacyjnym.

Andrzej Szydłowski i Bartosz Czolka - Promotor Zabrze

Andrzej Szydłowski i Bartosz Czolka - Promotor Zabrze

prelegent

Trenerzy piłki nożnej UEFA A, odpowiadają za rozwój i sukcesy Promotor Zabrze. Są również aktywnimi działaczami sportowymi, którzy wychowali wielu zawodników którzy grają w ekstraklasie,1 i 2 lidze.

Prelegenci edycji lutowej – 9 LUTY (Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi) 

Zbigniew Nawrat

Zbigniew Nawrat

prelegent

Zbigniew Nawrat jest fizykiem teoretykiem z wykształcenia. Ukończył Uniwersytet Śląski w 1984 r. Całe swoje życie zawodowe związał z medycyną (doktorat na śląskiej Akademii Medycznej w 1997 r.). Jest autorem pionierskich prac badawczych w dziedzinie sztucznych narządów, głównie protez serca: zastawek i pomp krwi. Komory wspomagania serca POLVAD zostały wdrożone klinicznie w 1993 r.Jest ojcem robota kardiochirurgicznego Robin Heart – pierwszego polskiego i europejskiego robota do operacji na sercu. Wprowadził i rozwija z zespołem medyczne zastosowania technologii wirtualnej przestrzeni oraz metody symulacji operacji chirurgicznych. Pionier robotyki medycznej (pierwsze eksperymentalne badania Robin Heart na zwierzętach) i telemedycyny (pierwsze badania teleoperacji, portal edukacyjny e-nawrat.pl).Pracuje w Śląskim Uniwersytecie Medycznym (Katedra Kardiochirurgii i Transplantologii), gdzie prowadzi jedyne w Polsce zajęcia ze studentami z przedmiotu „sztuczne narządy” oraz w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii gdzie kieruje stworzoną przez siebie Pracownią Biocybernetyki i jest równocześnie dyrektorem Instytutu Protez Serca oraz dyrektorem naukowym Centrum Doskonałości ProCordis.Jest założycielem i obecnie prezydentem Międzynarodowego Stowarzyszenia na Rzecz Robotyki Medycznej. Obecnie: adiunkt w Katedrze Kardiochirurgii i Transplantologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, a także dyrektor Instytutu Protez Serca FRK, Kierownik Pracowni Biocybernetyki IPS FRK,
Majka Lipiak

Majka Lipiak

prelegent

CEO w Leżę i pracuję, pierwszej agencji marketingowej, która powstała po to, by dać pracę tetraplegikom

Dariusz Ryczkowski

Dariusz Ryczkowski

prelegent

Wydawca i aktywista kultury undergrandowej, przedsiębiorca społeczny Spółdzielni Socjalnej GreenGarnia

Prelegenci edycji styczniowej – 12 STYCZEŃ

Adam Radzimski

Adam Radzimski

prelegent

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Pracował  w pracowniach Kwkpromes Roberta Koniecznego w Katowicach i Coltart Earley Architecture w Glasgow, gdzie uczestniczył w wielu prestiżowych projektach m.in. przy Najlepszym Budynku Świata 2016 – Muzeum Dialogu Przełomy w Szczecinie. Właściciel pracowni architektonicznej BAAR. Zaliczony do czołowych polskich architektów młodego pokolenia przez branżowy magazyn Property Design.W 2016 roku został uznany najlepszym Młodym Twórcą architektury na Śląsku w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego.Od 2014 roku współorganizator największych w Polsce warsztatów architektonicznych dla dzieci ARCHIKIDS, które zostały w 2016 roku najlepszą inicjatywą dla dzieci na Śląsku w kategorii „sztuki wizualne”, w finale plebiscytu portalu Czas Dzieci.
Norbert Palimąka

Norbert Palimąka

prelegent

Członek zarządu kilku organizacji non profit: Prezes Zarządu Fundacji ESPA,współzałożyciel i Prezes Zarządu Fundacji OBDS, Wice Prezes Fundacji „Miss Egzotica” Członek Zarządu Stowarzyszenia „Chcemy Pomóc”. Ekspert w dziedzinie CSR, członek rad nadzorczych w spółkach przemysłu ciężkiego,
przedsiębiorca społeczny. Zaangażowany w prace misyjne na Filipinach, gdzie zakłada szkoły dla ubogich dzieci. Organizator wielu wydarzeń o tematyce chrześcijańskiej,.biznesowej, społecznej. Prezes Fundacji „Od Biznesu Do Służby

Dorota Mastalska

Dorota Mastalska

prelegent

 Mistrzyni networkingu, twórca organizacji dla przedsiębiorców Arena Biznesu oraz Skrzydeł Sukcesu – ogólnopolskich konferencji networkingowych. Od 2008 roku w eventach Doroty wzięło udział ponad 22 000 przedsiębiorców. Jej pasją jest łączenie ludzi i rozwijanie społeczności przedsiębiorców, którzy ze sobą współpracują zamiast konkurować szerząc ideę networkingu. Współpracuje z właścicielami firm w Polsce i na Ukrainie.
Jej motto: „Jeśli twierdzisz, że potrafisz – masz rację. Jeśli twierdzisz, że nie potrafisz – też masz rację”.

Prelegenci edycji grudniowej – 8 GRUDZIEŃ

Dr inż. Zbigniew Barecki

Dr inż. Zbigniew Barecki

prelegent

Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Górniczego DEMEX Sp. z o.o. (od 1991), właściciela Szyb Maciej Restauracja, Bistro i Turystyka w Zabrzu, Rzeczoznawca SITG w specjalności: Maszyny i urządzenia dla górnictwa. Autor wdrożeń kilkunastu oryginalnych rozwiązań technicznych i projektów w zakresie likwidacji i adaptacji szybów górniczych, obudowy górniczej, rewitalizacji obiektów górniczych. Jego pasja to działalność na rzecz zachowania dziedzictwa przemysłowego i kulturowego Śląska; współzałożyciel Stowarzyszenia na rzecz Restauracji i Propagowania Sztolnia Królowa Luiza „Pro Futuro”; współzałożyciel i pierwszy Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Kopalnia Sztuki”.
Autor wielu publikacji i referatów na temat nowej techniki górniczej oraz rewitalizacji obiektów poprzemysłowych.

Alicja Berger-Lach

Alicja Berger-Lach

prelegent

Z zawodu jest radcą prawnym. Specjalizuje się w obsłudze prawnej firm i prawie gospodarczym. Na co dzień rozwija także działalność rodzinnej firmy IT tworzącej serwisy i aplikacje internetowe, gdzie prócz obsługi prawnej zajmuje się również jej zarządzaniem.
Jej zainteresowania zawodowe skupiają się na zagadnieniach związanych z branżą nowych technologii, e-commerce i prawami autorskimi, a także ochroną danych osobowych. Interesuje się również rozwojem osobistym i z nieskrywaną pasją poświęca się czytaniu blogów, oglądaniu ciekawych wystąpień, czy słuchaniu podcastów tworzonych przez inspirujących, i pozytywnie nastawionych do życia ludzi. Prywatnie jest szczęśliwą mamą i żoną, fanką dobrego jedzenia, miłośniczką polskich gór, jogi i wszystkiego co związane ze zdrowym stylem życia.

Malwina Pokrywka

Malwina Pokrywka

prelegent

Socjolog, trenerka, nauczycielka akademicka, kierowniczka projektów wStowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych. Zaangażowana w rozwój ruchu spółdzielczego w Polsce. Inicjuje i rozwija innowacyjne projekty w obszarze aktywizacji zawodowej oraz rozwoju nowych usług społecznych. Prowadzony przez nią projekt Innowacyjny model aktywizacji zawodowej uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej” należał do najwyżej ocenionych projektów innowacyjnych realizowanych ze środków UE w obszarze zatrudnienia i integracji społecznej. Obecnie kieruje ogólnopolskim projektem Małe Wielkie Zmiany –http://spoldzielnie.org/cat,115

Prelegenci edycji listopadowej – 10 LISTOPAD

Dagmara Tyc

Dagmara Tyc

prelegent

Trener z dziesięcioletnim doświadczeniem w handlu oraz doświadczeniem na stanowiskach menedżerskich.
Jako handlowiec i menedżer współpracowała z firmami produkcyjnymi oraz usługowo-handlowymi z branży budowlanej.. Obecnie współpracuje z Polską Izbą Gospodarczą Rusztowań pełniąc obowiązki Dyrektora Izby. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu sprzedaży, obsługi klienta, negocjacji handlowych oraz szkoleniach językowych (język rosyjski w biznesie). Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu.
Tomasz Lemański

Tomasz Lemański

prelegent

Właściciel firmy szkoleniowo-doradczej TOPSUPPORT oraz dyrektor asystujący w BNI Polska. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. Jego pasją i celem jest wspieranie przedsiębiorców w obszarze zarządzania. Analizuje relacje i procesy, rekomenduje rozwiązania oraz pomaga je wdrożyć. Wspólnie z klientami opracowuje cele i plany działania a następnie wspiera w ich realizacji. Dostarcza swoim klientom akademicką oraz praktyczną wiedzę z zakresu zarządzania. Ekspert w zakresie networkingu oraz rekomendacji biznesowych, mówca i trener w zakresie rozwoju kompetencji osobistych oraz handlowych. Prowadzi wystąpienia motywacyjne, pomaga wytyczać cele i osiągać optymalne rezultaty w życiu osobistym i zawodowym.
Dariusz Opoka

Dariusz Opoka

prelegent

Harcerz, społecznik, animator sportu i kultury. Za swoją działalność nagrodzony tytułem Przyjaciel Dzieci Katowic, Społecznik Roku oraz Nagrodą Prezydenta Miasta Gliwice za działalność kulturalną. Prezes i współzałożyciel Stowarzyszenia GTW, które prowadzi liczne projekty i programy społeczne. Współwłaściciel Śląskiej Akademii Futbolu. Absolwent prestiżowej Szkoły Liderów Społecznych i Politycznych prof. Pełczyńskiego. Od lat związany także z Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gliwicach.

Przemysław Grzywa

Przemysław Grzywa

prelegent

Przedsiębiorca, blogger, świadomy obywatel Unii Europejskiej. Współtwórca grupy Spin Digital. Współwłaściciel software house’u revolve.pro. Marketingowiec z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży górniczej. Wiceprzewodniczący Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców YES for Europe. Członek grupy roboczej „SME Development” w grupie B20-G20. Szef europejskiej delegacji przy G20 Youn Entrepreneurs Alliance – globalnej organizacji młodych przedsiębiorców przy G20. Wiceprzewodniczący Forum Młodych Przedsiębiorców przy Reginalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach. Lider Programu „Młody Przedsiebiorca w nowoczesnym mieście”. Inicjator i koordynator Manifestu Młodych Przedsiębiorców. Członek komitetu organizacyjnego Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach. Inicjator i koordynator „EU-US Young Entrepreneurs Summit Katowice 2015” – pierwszego w historii spotkania młodych przedsiębiorców z Europy i Stanów Zjednoczonych. Współzałożyciel online medium dla przedsiębiorców ideaHub.

Prelegenci edycji wrześniowej – 13 PAŹDZIERNIK 2016 

Arkadiusz Sokol

Arkadiusz Sokol

prelegent

Trener, doradca finansowy, pisarz. Prowadzi szkolenia z rozwoju osobistego w dobrej wierze, budowania pozytywnych relacji w biznesie, nieinwazyjnej sprzedaży, normalnej obsługi klienta, prawdziwej kreatywności, zwyczajnego radzenia sobie ze stresem oraz etyki bez kodeksu. Szkolił m.in. dla Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Sprawiedliwości, OVB Allfinanz, Poczty Polskiej S.A., Orange, Play. Kształcił uczestników w projektach „Lokomotywa – strategia rozwoju klastrów” realizowanym przez Galerię Bielską BWA oraz „Czas na zmiany” – Kompleksowy outplacement na Mazowszu współfinansowany w ramach EFS. Dużą wagę przykłada do tego, aby stworzyć pozytywną atmosferę podczas warsztatów, co wpływa na zwiększenie efektywności szkolenia, zadowolenie uczestników oraz osób zamawiających. Właściciel firmy Kali się – Doradztwo i szkolenia. Jako zwolennik twórczego działania dodatkowo zajmuje się promocją symulacji prowadzenia działalności gospodarczej Business PLAY na terenie województwa Śląskiego.

Michał Szpor

Michał Szpor

prelegent

Absolwent kierunku Zarządzanie i Marketing w GWSH, Katowice oraz studiów podyplomowych Project Management Academy w WSB, Chorzowie, trener biznesu, właściciel firmy konsultingowej Delta Performance. Specjalizuje się w zarządzaniu projektami, we wdrażaniu narzędzi lean manufacturing, audytach produkcyjnych. Jest również entuzjastą i facilitatorem techniki Open Space Technology (OST). Jest trenerem MindMapingu i technik kreatywnych. Jest współzałożycielem Fundacji DO, która szerzy narzędzia samoorganizacji.
Edyta Szymkiewicz

Edyta Szymkiewicz

prelegent

Manager największego fitness klubu na Śląsku, trener personalny, instruktor fitness i organizator sportowych wyjazdów.
Twórca programu „Projekt kobieta”. Propagator zdrowego i świadomego stylu życia.
Prywatnie od zawsze związana ze sportem, pracą w zespole. Człowiek o wielkiej pasji do życia.
Motto, które odzwierciedla jej osobowość brzmi: „Zrób z tego styl życia, a nie przykry obowiązek” .

Ewelina Budzińska-Góra

Ewelina Budzińska-Góra

prelegent

Dyrektor w Wydziale Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego

Prelegenci edycji wrześniowej – 8 WRZESIEŃ 2016 

Anna Młyńska

Anna Młyńska

Prelegent

Absolwentka wydziału wzornictwa katowickiej ASP. Nominowana do Najlepszych Dyplomów Projektowych 2014 Akademii Sztuk Pięknych w Polsce. Dyplom został uhonorowany Nagrodą Publiczności. Stał się podstawą publikacji w międzynarodowym wydawnictwie Lap Lambert Academic Publishing, które  porusza kwestie kształtowania wizerunku użytkownika. Książka została wydawana w zakresie globalnym. Projektant mody, współpracuje między innymi z Próchnik S.A. Wprowadza kolorową odzież medyczną dla odziałów pediatrycznych, tworząc przyjazne otoczenie dla małych pacjentów.
Piotr Pytel

Piotr Pytel

Prelegent

Ze słowa mówionego uczynił skuteczne narzędzie sprzedażowe. Codziennie pracuje nad tym, by to, co wypowiedziane było właściwie usłyszane.Wie jak budować i przedstawiać historie, które inspirują, przekonują, angażują i prowadzą do zamierzonego celu.Tą wiedzą i zdobywanym od 17 lat doświadczeniem dzieli się jako ekspert z zakresu wystąpień publicznych, trener sprzedaży bezpośredniej oraz mentor.I choć to słowa są jego orężem, nie teoria lecz działanie i praktyka są wytycznymi jego pracy. Zgłębia tajniki procesów decyzyjnych, pomaga wytyczać właściwy kierunek, odpowiedzialnie puszcza swoich podopiecznych na głęboką wodę i wierzy, że najlepszym sprzedawcą jest… ludzki umysł. Prowadzi własną sieć franczyzową Storyteller Club, szkoli środowiska biznesowe i akademickie.Żyje odważnie i z pasją, nieustannie podnosząc swoje kompetencje biznesowe.
Mirosław Maj

Mirosław Maj

Prelegent

Zabrzański przedsiębiorca i społecznik.Dyrektor Okręgu dla dużej europejskiej firmy z branży finansowej. Od 11 lat krzewi idee obiektywnego, nastawionego na Klienta doradztwa finansowego. Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Osiedle Tadeusza Kotarbińskiego w Zabrzu. Współautor stuprocentowej skuteczności w pozyskiwaniu środków w ramach Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego.
Kuba Nagórski

Kuba Nagórski

Prelegent

Szkoleniowiec, specjalista ds. marketingu zintegrowanego, business partner w ABYSS GLASS, współwłaściciel Agencji Kreatywnej KRĘCI SIĘ, Publikuje i komentuje w mediach branżowych (m.in. Brief, Nowy Marketing, Wirtualne Media, Press, Sotrender Fanpage Trends), lokalnych i regionalnych.Był członkiem Rady Konsultacyjnej w ramach starań Katowic o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2015, doradzając w obszarze działań marketingowych kierowanych do młodych ludzi. Od 2013 roku koordynator i inicjator katowickich Czwartków Social Media. Co-founder w Revolve Software House.

Prelegenci edycji czerwcowej

Join The Trip

Join The Trip

Prelegent

Łukasz Hatłas – Nasz człowiek od spraw technicznych. Połączenie wielu skrajności w jednej osobie. Muzyk szukający natchnienia w intensywnym rytmie życia, a zarazem inżynier podporządkowujący bieg wydarzeń racjonalnemu, analitycznemu myśleniu. Podróżnik i obywatel świata szukający własnego miejsca pośród wielu narodowości i kultur. Z nim na pokładzie żadna sytuacja nie jest bez wyjścia! Kamil Ordysiński – Główny organizator wypraw, mistrz organizacji i planowania budżetowych wyjazdów. Zgłębia arkana lotniczej magii – „loty za złotówkę”, to jego chleb powszedni. Tanie noclegi w luksusowych apartamentach – nie problem. Zjeździł większość krajów Europy i Azji Południowo – Wschodniej. Z zamiłowania fotograf, meloman oraz podróżnik. Z wykształcenia inżynier logistyki, cały czas szukający swojego miejsca na ziemi.
Szymon Wesołowski

Szymon Wesołowski

Prelegent

Szymon Wesołowski Corporation – outsourcing & event service zajmującej się outsourcingiem dla firm zewnętrznych i organizacją eventów, Prezes klubów sportowych TS 10 Zabrze i GKS Walka Zabrze. Trener drużyny futsalowej NBIT Gliwice U-20 i LKS Strzelec Gorzyczki oraz trener drużyny beach soccera UKS Milenium Gliwice. Ambasador Ligi Nike Playarena.
Fajna Spółdzielnia Socjalna

Fajna Spółdzielnia Socjalna

Prelegent

Sławomir Nawrot – na co dzień manager, brał udział w wielu międzynarodowych projektach związanych z rozwojem przedsiębiorczości społecznej, posiada doświadczenie w ponadnarodowej i transgranicznej kooperacji w obszarze ekonomii społecznej, wykwalifikowany w prowadzeniu szkoleń oraz warsztatów z zakresu aktywizacji społecznej i zawodowej. Bogusław Kamiński – przedsiębiorca społeczny, koordynator, posiada ponad 20letni staż pracy w organizacjach pozarządowych i działalności społecznej na rzecz grup zagrożonych wykluczeniem ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami oraz mniejszości narodowych. Praktyk w obszarze inkubowania przedsiębiorstw społecznych według wzorców francuskich – Couveuse, brytyjskich – Replicator, amerykańskich – NESsT.

Prelegenci edycji kwietniowej

Łukasz Szczęsny

Łukasz Szczęsny

Prelegent

Od 10 lat pracuje w obszarach związanych z realizacją projektów finansowanych z Unii Europejskiej. Obecnie w ramach swoich obowiązków zawodowych zajmuje się inicjowaniem współpracy na linii uczelnia-biznes. Ponadto prowadzi szkolenia i warsztaty wykorzystania narzędzi procesu design thinking, zarządzania zespołami, projektowania prezentacji multimedialnych oraz z tematu grywalizacji. Poszukując metod motywowania ludzi, trafił na pojęcie grywalizacji, które zaczął zgłębiać i stosować w swojej pracy. Zajmuje się projektowaniem i doradzaniem w projektowaniu ciekawych i innowacyjnych usług. W części z nich pojawiają się metody motywowania zaczerpnięte z gier, które pomaga przełożyć na faktyczne rozwiązanie. Sam w wolnych chwilach gra w gry – komputerowe i tradycyjne, jak np. Magic: The Gathering. Posiada certyfikat zarządzania projektami PRINCE2 Foundation oraz IPMA D. Ukończył m.in. dwa poziomy szkoły trenerów, a także „Kurs projektowania usług” na ASP w Katowicach oraz „The Greenhouse – service design training” w National Centre for Product Design and Development Research (PDR) w Cardiff.
Dariusz Stawik

Dariusz Stawik

Prelegent

Członek zarządu i specjalista ds. promocji w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Katowicach. Od 10 lat aktywnie związany z organizacjami pozarządowymi. W ostatnich latach w ramach Inkubatorów Społecznej Przedsiębiorczości doradzał organizacjom trzeciego sektora. Zaangażowany w grywalizowanie działań szkolnych klubów wolontariatu z województwa śląskiego. Opowie o grze Polichrom dla szkolnych klubów wolontariatu – dzięki grywalizacji udało się im zaangażować prawie 1000 wolontariuszy, którzy od grudnia 2014 do dzisiaj zorganizowali już ponad 150 różnych akcji.
Marcin Stiller

Marcin Stiller

Prelegent

Od początku swojej pracy zawodowej związany z branża eventową. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Planuje, kalkuluje i doradza. Jako właściciel firmy, osobiście odpowiada za prawidłową realizację wszystkich projektów Utopia Event i Utopia Paintball. Prywatnie szczęśliwy mąż, ojciec i hodowca owczarka śląskiego. Po godzinach pasjonat zarządzania i przedsiębiorczości, a także turystki górskiej i siatkówki. Od kilku lat z powodzeniem prowadzi agencją eventową, która specjalizujemy się w kompleksowej organizacji imprez integracyjnych i rekreacyjnych.

Prelegenci edycji październikowej

Magda Fres

Magda Fres

Prelegent

Dr Magda Fres – certyfikowana i akredytowana przy Izbie Coachingu life coach, creativity coach, superwizor, psycholog ze specjalizacją interpersonalną i menedżerską, trenerka rozwoju osobistego i umiejętności miękkich, pisarka. Dyrektor Śląskiego Oddziału Izby Coachingu. Członkini Creativity Coaching Association. Koordynatorka Klubu Coacha Katowice. Dyrektor Katowickiego Centrum Psychologii i Coachingu, gdzie prowadzi sesje coachingu indywidualnego i grupowego oraz warsztaty rozwojowe. Specjalizuje się w life coachingu oraz coachingu twórczości i kreatywności.

Dagmara Szkudlarek - Nowatkowska

Dagmara Szkudlarek - Nowatkowska

Prelegent

Specjalista ds marketingu i Public Relations. Już od 2007 roku realizuje projekty z zakresu szeroko pojętej kreacji reklamowej, obejmujące m.in. copywriting i content marketing. Obecnie w firmie Silence! zajmuje się projektami z zakresu marketingu strategicznego. Wspiera również swoją wiedzą przedsiębiorców, w ramach realizowanych przez Fundusz Górnośląski, programów doradztwa marketingowego. Dagmara jest absolwentką Filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Dariusz Jaszcz

Dariusz Jaszcz

Prelegent

Jeden z twórców i organizatorów projektu Dialog Możliwości. Właściciel The Mystery Room (escape room) i Agencji Lizard. Opowie o storytellingu (jego pasji) i o bohaterach marek 🙂 Jest specjalistą od marketingu kreatywnego, storytelligu i grywalizacji oraz PR’u.

Prelegenci edycji lutowej

Rafał Rogowicz

Rafał Rogowicz

Coach, trener, ukończył Akademię Profesjonalnego Coachingu (Akredytacja WSB w Dąbrowie Górniczej – jedynej w Polsce Uczelni Wyższej, która jest Członkiem Założycielem Izby Coachingu. Studia podyplomowe realizowane we współpracy z Centrum Szkoleń i Psychologii Biznesu w Warszawie oraz z najstarszą i największą z europejskich szkół coachingu, Noble Manhattan Coaching). Jestem członkiem Klubu Izby Coachingu, asystentem Dyrektora Śląskiego Oddziału Izby Coachingu.
Wenancjusz Ochmann

Wenancjusz Ochmann

Prelegent

Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, stypendysta Hochschule fur Musik F. Liszt w Weimarze (Niemcy), kompozytor oraz współwłaściciel pierwszego na Śląsku cyfrowego studia nagraniowego „Diaton”, autor muzyki reklamowej, do etiud filmowych i studenckich („Ożywienie”), materiałów autorskich: „Aqua” (składanka śląskich twórców muzyki elektronicznej), „Wizje” (z Barbarą Zielińską), „Sampler vol II” (składanka polskich twórców muzyki elektronicznej), „Światło dla A!”, „W barwach dźwięku” (z Sabiną Borner).Założyciel, dyrektor i właściciel zabrzańskiej Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia Veno’s Studio, organizator wymian międzynarodowych, warsztatów i koncertów, współautor innowacyjnej metody nauczania j. niemieckiego poprzez muzykę (publikacja: „Jak leci? Śpiewająco”…), juror licznych konkursów i festiwali muzycznych o zasięgu regionalnym i wojewódzkim, laureat nagrody Wydziału Kultury UM w Zabrzu w dziedzinie edukacji artystycznej.
Janusz Dramski

Janusz Dramski

Manager Business Link Katowice, a wcześniej specjalista i menadżer, zajmujący się sprzedażą, wsparciem sprzedaży, działaniami marketingowymi w polskich i zagranicznych korporacjach (ING, DB Schenker, Getin Noble Bank i Getin Leasing).Człowiek wielu zainteresowań i szerokiej działalności społecznej. Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.
Barbara Wolek-Kocur

Barbara Wolek-Kocur

Prelegent

Doktor nauk humanistycznych. Absolwentka Kulturoznawstwa (Filmoznawstwo i Wiedza o Mediach) oraz Socjologii Uniwersytetu Śląskiego. Zawodowo zajmuje się copywritingiem, działa na gruncie social media oraz PR. Od 2002 roku wykładam na śląskich uczelniach. Prowadzi prelekcje dla młodzieży szkolnej oraz słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Prelegenci edycji styczniowej

Małgorzata Krawczyk

Małgorzata Krawczyk

Absolwentka międzynarodowych Studiów MBA na SGGW w Warszawie oraz Business ESSEC School w Paryżu. Ukończyła „Coaching Menntoring w biznesie” na Politechnice Łódzkiej. Profesjonalny mentor i coach, ekspert budowania relacji osobistych, rodzinnych, zawodowych, biznesowych , zespołowych. Doświadczenie jako coach zdobyła podczas sesji i superwizji pod patronatem Coachów International Coaching Community (ICC).
Sara Knapik-Szweda

Sara Knapik-Szweda

absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, specjalność: muzykoterapia (dyplom z wyróżnieniem). Od 2013 roku jest doktorantką na Uniwersytecie Śląskim, na Wydziale Pedagogiki i Psychologii w Katowicach. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutą, pełniąc funkcję skarbnika.
Ryszard Klein

Ryszard Klein

pedagog, muzyk, społecznik; założyciel widocznego w Polsce Zespołu Muzyki Dawnej „Allegro”. Znany w środowisku z organizowania koncertów, festiwali, akcji charytatywnych i kierowania instytucjami kultury. Autor nagradzanych książek „Cisza. Esencja naszego umysłu” i „Jam Jest. Połączenie Z Wewnętrzną Miłością”.
Bogdan Peć

Bogdan Peć

Prelegent

„Nie mam parafii, moimi parafianami są osoby uzależnione.”

Misjonarz Świętej Rodziny oraz Specjalista terapii uzależnień. Psychoterapeuta i fundraiser Prezes fundacji Dom Nadziei